YouTube’da düzenli olarak video paylaşmak neden önemli?

0
212

YouTube’a bir video yüklüyorsunuz ve bu video gerçekten çok beğeniliyor, insanlar size abone oluyor, videonuz milyonlarca kez izleniyor ve insanlar sizden sabırsızlıkla yeni videolar bekliyorlar. Tek sorun siz yeni bir video hazırlamamışsınız hatta planlamamışsınız bile, veya yeni videonuzu yüklemeniz haftalar sürecek veya sürekli haftanın farklı günlerinde yeni video yayımlıyorsunuz. Tüm bunlar başarısızlığa giden yoldur.

YouTube’a düzenli olarak video yüklemeniz birçok nedenden dolayı çok önemlidir. Bunlardan bir kaç tanesine örnek vermek gerekirse.
YouTube siz düzenli video yükleyince bir topluluk oluşturmak istediğinizin sinyalini alır ve kanalınızı iteklemeye başlar. Her her zaman aynı gün ve aynı saat video yüklerseniz, insanlar sizin videonuzun saatini öğrenir ve o gün ve saat geldiğinde kanalınıza gelip yeni video gelmismi diye kontrol ederler, buda düzenli takipçileriniz arasındaki izlenme sayısını ciddi bir şekilde arttırır.

Size çok güzel bir örnek vermek isterim. Arrested Development isimli televizyon programı bir zamanlar ABD’de çok popülerdi ve inanılmaz reytingler elde ediyordu, fakat sonra bu programı yayınlayan televizyon kanalı sürekli gününü ve saatini değiştirmeye başladı. Bir süre sonra programı kimse takip etmez oldu ve yayından kaldırıldı. Bu sadece tek bir örnek değil, bunun gibi onlarca örnek gösterilebilir. Düzenli video yüklemek gerçekten çok önemli.

avatar
  Subscribe  
Bildir