YouTube’dan para kazanma ve kanalınızı büyütme stratejileri.

0
198

Çok Çalışın

YouTube’dan iyi bir gelir elde etmek gerçekten zor bir iştir. Çoğu insan bu YouTube’cular günde 10 dakika zaman ayırıp bir video hazırlayıp parayı kırıyor diye düşünüyor fakat gerçekte durum çok daha farklı. Yapılan araştırmalara göre youtube’cular genellikle diğer normal işlerde çalışan insanlardan çok daha uzun süre çalışıyorlar.

Başarılı olmaya çalışmayın!

Çok başarılı olcağını düşündüğünüz videolar hazırlamaya çalışmayın, kendi yapmayı sevdiğiniz şeylerin videolarını çekin. Çoğu büyük youtube’cuya sorduğunuzda size önerecekleri ilk şey kendi zevk aldığınız videoları çekmenizdir. İlk başlarda bu çok başarılı olmayabilir fakat zamanla sizinle ortak zevkleri paylaşan kullancılar sizi bulacaklardır.
Kendi niş alanınızı bulun.
Eğer rapçıysanız, rap videoları çekin. Örneğin çok popüler diye slow motion videoları çekmeyin, bu sizi kendi konfor alanınızın dışına çıkaracaktır ve izleyiciler tarafından daha samimiyetsiz görünmenize neden olacaktır.

Durmayın

YouTube’de başarılı olmanın ana kuralı yeni videolar yüklemeye devam etmenizdir, videolarınız izlenmiyor olsa bile. YouTube sizi kararlı görünce videolarınızı daha fazla kişiye önermeye başlar. Sürekli video yüklemenin başka avantajlarıda vardır, buna çok iyi bir örnek seyirci kaybetmemek. Günümüzün ınternet video seyircisi çok sabırsızdır ve sizin videolarınızı beğeniyorsa sizden daha fazla video izlemek ister, eğer siz yereince video yüklemeziseniz seyircinizi diğer sizinle benzer içerik hazırlayan youtube’culara kaptırabilirsiniz.

avatar
  Subscribe  
Bildir