YouTube’da başarılı olmak için 6 adım.

0
420

Eğer YouTube’da bir başarı elde etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Şimdi burada bunlardan 6 tanesini sizin için sıralayacağız.

#1 – Numaralar Sizi Rahatsız Etmesin

Abone sayınıza, izlenme sayınıza veya kazandığınız para miktarına aldırış etmeyin, her ne yapıyorsanız aynen yapmaya devam edin ve emin olun ki zamanla tüm numaralar yükselecektir.

#2 – YouTube hala izlenme süresini ödüllendiriyor

Bir video ne kadar çok izlenirse, izlenme derken, izlenme sayısı değil, izlenme süresi o kadar çok YouTube o videoyu ön plana çıkarır. Mesela 10 dakilarlık iki adet video var ve bu videolardan biri ortalama 8 diğeri ortalama 9 dakika izleniyor, bu durumda 9 dakika izlenen öne çıkar. Kısaca söylemeye çalıştığım uzun değil, olabildiğince kaliteli içerik hazırlayıp seyirciyi videonun sonuna kadar izlemesini sağlamaya çalışın.

#3 – İnsan olun, marka değil

İster vlog çekin ister yüksek bütçeli içerik, YouTube her hesaba bir insan gibi davranma imkanı sunuyor. Seyircilerinizle etkileşime geçin bir insan gibi ve bunu YouTube’nin size sağladığı tüm araçları kullanarak yapın.

#4 – Başlık ve taglar’da benzer kelimeler kullanın

Eğer kanalınız fotoğrafçılık kanalıysa “fotoğrafçı, fotoğrafçılık vb.” gibi kelimeleri her bir videonuzun başlığı ve taglarında kullanmaya çalışın. Bir anahtar kelimeyi çok fazla videoda kullanırsanız YouTube algorıtması kanalınızın o alanda bir şey olduğunu anlayıp, videolarınızı çok daha doğru bir kitleye önerir.

#5 – Fanlarınızın fani olun

Fanlarınızla ilgilenin, onların sizin arkadaşınizmiş gibi hissetmelerini sağlayın. Bu başarmanın en önemli detaylarındandır. Fanlarınızla bizzat ilgilenin, yorumlarına cevap verin, gerekirse buluşmalar ayarlayın. Kanalınız büyüdükçe bunu yapmak oldukça zorlaşacaktır fakat elinizden geldiğinde yapmaya çalışın.

#6 – İkinci bir adresiniz olsun

Her YouTube kanalı için bir internet site kesinlikle şarttır, sizinle reklam anlaşması yapmak isteyenler olsun, iletişime geçmek isteyenler olsun bunları kendi internet sitenize yönlendirin. Bir internet sitenizin olması, sizin bu işte ciddi olduğunuz ve profesyonel şekilde bu işi yaptığınız kanısını bırakır insanlar üzerinde, bu da çok daha fazla sponsor, reklam ve diğer teklifler almanızı sağlar.

avatar
  Subscribe  
Bildir