YouTube kanalınızın reklamını yapabileceğiniz 19 yöntem.

0
144

#1 – Kartvizit

İnanılması güç ama kartvizit gibi klasik yöntemler hala çok işe yarıyor. Kartvizitler kanalınızın reklamı için ucuz ve kolay bir yöntem. En iyi sonucu alabilmek için, kartvizitinizde youtubeb sayfanızın ismi, ve tam linki bulunmalıdır. Bu kartvizitleri youtube buluşmalarında, biriyle tanıştığınızda ve diğer yöntemlerle dağıtabilirsiniz.

#2 – T-Shirt Pazarlama

Eminim ki her gün dışarıya çıkıp toplum içinde dolanıyorsunuz, peki neden t-shirtiniza youtube kanalınızın logosunu ve linkini eklemiyorsunuz? Pek ise yaramayacakmış gibi durmasına rağmen bu yöntem çok etkilidir. Herkez sokakta gördüğü bir insanın YouTuber olduğunu anlayınca aceba ne tür videolar yayınlıyor diye merak eder.

 

#3 – Tanıtım Aksesoarları

Kalem, silgi, şu şişesi, telefon kabı ve daha niceleri. Bunları hazırlatmak gerçekten çok ucuz, adet başına genellikle birkaç kuruşa geliyor. Bu ürünleri ücretsiz olarak dağıtarak çok hızlı bir şekilde çok ciddi bir kitleye ulaşmanız mümkün olacaktır.

#4 – Sosyal Medya Profilleri

Tanıtım denince akla ilk gelen şeylerden biri de sosyal medya. Mümkün olduğunca fazla sosyal medyada kanalınızın adına hesap oluşturup mümkün olduğunca aktif olmaya çalışın.

#5 – ePosta Pazarlama

Elektronik posta üzerinden reklam mailleri atmak, tanıtım için bilinen en etkili yöntemlerden biridir. Her ne kadar illegal olsa da hazır eposta listeleri satın alabileceğiniz gibi kendi listelerinizi kendiniz de oluşturabilirsiniz.

#6 – Reklam

Eğer kanalınızı tanıtmak için bir bütçe ayırabilirim diyorsanız, facebook reklamları, adwords reklamları gibi mecraalara reklam verebilirsiniz. Bu tür reklamlar inanılmaz etkilidir ve ışık hızında geri dönüş alırsınız.

#7 – Video Arama Motoru Optimizayonu

Videolarınızı arama motorları için optimize ederek çok daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz. Bunu yapmak için videolarınızın başlıklarını ve taglarını özenle seçmelisiniz. Sizin videonuzu bulmasını istediğiniz bir kişinin muhtemelen arayacağı kelimeleri düşünün ve taglarınızı bu şekilde oluşturun.

#8 – Blogculuk

Bir blog yazmanız, sizinle ilgilenenler için YouTube’ dışında sizi takip edebilecekleri bir alan sunuyor. Bloğunuza her yeni bir yazı yazdığınız bloğunuza arama motorlarından hit gelme ihtimali yükselir. Siz bu hitleri izlenmelere çevirebilirsiniz. En iyi sonuçları için videoları blog yazınızın en sonuna ekleyin.

#9 – Forumlar

Kanalınızı forumlarda paylaşmanız, kanalınızın tanimitimi açısından çok yararlı olacaktır. Özelliklede kanalınızın konnusuyla ilgili forumlarda doğru zamanda bir videonuzu paylaşırsanız onbinlerce izlenme kazanabilirsiniz.

#10 – Yarışmalar

İnsanlar yarışmalardan çok hoşlanır, youtube kanalınızda güzel ödül veren bir yarışma düzenlerseniz bu sizin popülaritenizi ciddi bir şekilde arttırabilir. Yarışmaya katılmak içinde videoyu beğenmek, abone olmak, kanalı sosyal medyalarda paylaşmak gibi şartlar koyabilirsiniz.

#11 – VıdCon’a gidin.

VıdCon YouTube kullanıcıları arasında çok popülerdir, orada diğer youtuberlerle tanışabilirsiniz, kendi fanlarınızla buluşabilirsiniz.

#12 – Diğer youtube’cularla iletişim içinde olun.

Diğer youtuberler ile iletişim içinde kalmak çok önemlidir, onlarla birlikte youtube’deki son değişiklikleri, stratejileri ve bir sürü şeyi paylaşıp en doğru yolu ortak bir şekilde bulabilirsiniz.

#13 – İşbirliği Videoları

Mümkün olduğunda fazla, diğer youtube’cularla birlikte ortak videolar hazırlayın. Bu her iki kanal içinde çok faydalı olacaktır. Hazırladığınız bu tür videolar ile, youtube izleyicileri sizi çok daha kolay keşfedebilir.

#14 – Etkinliklerde Konuşun

Etkinliklerde konuşmanız, sizin bilginizi paylşmak için çok güzel bir fırsattır. Konuşmak istediğiniz etkinlikleri tespit edip o etkinlikte konuşmak için aday olabilirsiniz, çoğu zaman hemen kabul edilecektir. Mesela devlet vergilendirmeleriyle ilgili bir kanalınız varsa, vergilerle ilgili bir etkinlikte konuşabilirsiniz böylece inanılmaz hızlı bir izleyici topluluğu oluşturabilirsiniz.

#15 – Yorum Yazmak

Diğer youtube kannalarının videolarına etkili yorumlar yazarsanız herkez size ilgi duyar ve böylece sizin kanalınızıda takibe alırlar.

#16 – Bloglara Yorum Yazmak

#15 madenin aynısı sadece youtube kanallarına değil, bloglara.

#17 – Stiker Pazarlama

Bu çok basit bir reklam şekilidir, matbaada üzerinizde markanız olan stikerler bastırıp çok ziyaret edilen yerlere yapıştırırsanız çok hızlı bir şekilde kanalınıza hayli bir ilgi toplayabilirsiniz.

#18 – Aracınızla Reklam

Her gün trafiğe çıkıyorsunuz, peki aracınızın üzerine neden youtube kanalınızın reklamını bastırmıyorsunuz? Aracınızın üzerine youtube kanalınızın link ve logosunu koyarak bir çok insanın dikkatini çekebilirsiniz böylece bu insanlar meraktan kanalınızı gelir ve inceler.

#19 – Dergilerde Yazın

Çoğu dergi dışarıdan yazılar kabul eder. Endüstrideki bilgi birikiminizi dergilere ücretsiz olarak sunmayı teklif edin, dergilerde yayınlanan yazılarınız sayesinde hızla büyüyebilirsiniz.

avatar
  Subscribe  
Bildir