YouTube işbirliği (Ortak çalışma) yaparken dikkat edilmesi gereken 3 şey.

0
287

YouTube iş birlikleri YouTube kurulduğu günden beri kanalınızı büyütmek için yapabileceğiniz en önemli şeylerden. İşte YouTube işbirliğine gitmeden önce dikkat etmeniz gereken üç şey.

#1 – Benzer Kanallarla İşbirliği Yapın, Sadece Kanallarla değil

Çoğu insan size demiştir “Benzer Kanallarla İşbirliti Yapın” bu doğru bir tavsiyedir. Alakasız kanallarla yaptığınız iş birliğinden elde edeceğiniz sonuçlar çok daha azdır. Fakat dikkat etmeniz gereken önemli bir faktör, benzer kanalın seyirci kitlesidir. Örneğin her iki kanalda ürün incelemesi yapıyor olabilir fakat biri kanal çocuklara diğeri büyüklere yöneliktir, veya biri kadınlara diğeri erkeklere. Kendi kanalınıza mümkün olduğunca en yakın kanalla işbirliği yapın.

#2 – Video İçeriğiniz’ile Yaratıcı Olun

Sadece başka bir YouTube kanalıyla birlikte video çekmiş olmak için video çekmeyin, çektiğiniz video kaliteli bir içerik olsun. Burda dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta da her iki YouTube kanalınında çekilmiş olan videoya ortak şekilde katkıda bulunmuş olmasıdır.

#3 – İyi biz pazarlama planı hazırlayın ve bu plandan şaşmayın

Çok basit bir örnek vermek gerekirse, başka bir YouTuberle ortak bir video hazırlarken birbirinize dürüst olun ve her iki kanalında yararına olacak şekilde çalışmaya çalışın.

Burada dikkat etmeniz gereken bazı şeyler, her iki kanalında birbirlerinin kanallarına gerekli linkleri vermiş olması, iki kanalında net ve anlaşılır şekilde isminin geçmesi ve benzeri.

avatar
  Subscribe  
Bildir