YouTube Abone Sayısını Nasıl Gizleyebiliriz? Fakat Neden Gizlememeliyiz?

0
290

#1 – YouTube Ayarlarına Gidin

Ekranın sağ, üst köşesinde kanal logonuza tıklayıp daha sonra fotoğrafta gösterildiği gibi ayarlara gidin.

Bu butona tıkladığınız an overview menüsüne yönlendirecek sistem sizi. Bu sayfada kanalınızın son ayki performansı hakkında çok yararlı bilgiler bulabilirsiniz, fakat şu an konumuz bu değil.

#2 – Ek Özellikler

Overvew sayfasında “Addtional Features” bir link göreceksiniz. Bu linke tıkladığınızda, otomatik olarak Video Managerin, Kanal bölümüne yönleneceksiniz. Buradan Advanced linkine tıklayarak devam edin.

Advanced linkine tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılacak, bu sayfada “Subscribers Count” ayarını bulana kadar sayfayı aşağı doğru kaydırın. Varsayılan olarak YouTube abone sayısını göstermesi için ayarlı oluyor, siz ikinci seçeneği “Do not dısplay the number of people

subscribed to my channel” seçeneğini seçerek abone sayınızı tüm dünyadan gizleyebilirsiniz.

Abone Sayınızı Neden Gizlememelisiniz

Abone sayısı, kanalınıza gelen kullanıcılar için ne kadar popüler olduğunuzun net bir göstergesidir. Çoğu reklam, ve spam yapan kanallar abone sayısını gizlediklerinden dolayı, abone sayısını gizlemiş kanallar hakkında kullanıcılar otomatik olarak olumsuz düşünme eğilimindedir. Üstelik çoğu sponsor ve diğerleri abone sayınıza bakarak teklif gönderir siz sayınızı gizlediğinizde bu tür tekliflerinde önünü kapatmış oluyorsunuz.

Üstelik yapılan araştırmalar gösteriyor ki, izleyiciler genel olarak abone sayısı düşük olan kanallara destek amaçlı abone olma konusunda çok daha meğilliler yani, düşük aboneniz olsa bile bu rakamı göstermek sizin yararınıza olacaktır.

avatar
  Subscribe  
Bildir