YouTube Abonelerinizi İki Katına Çıkartmanın 11 Yolu

0
266

YouTube kanalınız var ve ortalama bir izlenme alıyorsunuz fakat kimse kanalınıza abone olmak istemiyor mu? İşte abonelerinizi iki katına çıkartmanıza yardımcı olabilecek 10 öneri.

#1 – YouTube kanalınıza tanıtım filmi hazırlayın.

2013 Yılında YouTube kanal tanıtım videosu diye çok güzel bir pazarlama aracı tanıttı. Bu araç sayesinde kanalınıza gelen ziyaretçilere bir tanıtım videosu izletebiliyorsunuz. Çoğu YouTube’cu bunun pek bir işe yaramayacağını düşündüğünden bir tanıtım videosu hazırlamak istemez, fakat aslında durum tam tersidir. YouTube tanıtım filmi YouTube kanalınıza gelen insanların abone olma ihtimalini 58% oranında yükselttiği tespit edilmiştir.

#2 – Sosyal Medyalarda aktif olun.

YouTube sizin videolarınızı bir yere kadar tanıtır fakat sosyal medya kanallarınızla bunu destekleyebilirsiniz. Yapmanız gereken ilk ve en önemli şey Sosyal medya hesaplarınızı YouTube’a bağlamaktır.

Sosyal medya hesaplarınız üzerinden lütfen spam yapmayın, ve video içeriği dışında çok fazla paylaşımda bulunmayın fakat yeni yüklediğiniz videoları anında paylaşın, bu sayede kanalınıza ilgiyi ciddi bir şekilde arttırabilirsiniz.

#3 – Düzenli olarak video yükleyin

Düzenli olarak video yüklemek gerçekten çok önemlidir, bununla ilgili daha detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz https://aaspot.net/youtubede-duzenli-olarak-video-paylasmak-neden-onemli/

#4 – İşbirliği yapın

İşbirlikleri YouTube kanalınızı büyütmek için vazgeçilmezlerdendir, bununla iliğili detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz https://aaspot.net/youtube-isbirligi-ortak-calisma-yaparken-dikkat-edilmesi-gereken-3-sey/

#5 – En fazla abonesi olan fanlarınıza ulasın

YouTube video menajeri altındaki aboneler bölümünden size abone olmuş, en yüksek abone sayısı olan YouTube kanallarını tespit edebilirsiniz. Bu kanalların sahiplerine ulaşın ve sizin reklamınızı yapmalarını rica edin, aynı zamanda aynı şekilde sizde onların reklamını yapın.

#6 – YouTube arama motoru optimizasyonu yapın

Başlıklarınızı iyi seçin, başlıklarınız bunu yaptıktan sonra saçma sapan görünebilir fakat endişelenmeyin bu gerçekten çok işe yarayan bir metoddur. Başlık seçerken ben olsaydım ne arardım diye düşünün, örneğin Çilekli Tutra yapılış videosu hazırlıyorsanız, başlığını “Çilekli Türta Hazırlama Videosu” değil ” Çilekli Türta Nasıl Hazırlanır?” yapın. Başlıklarda yapacağınız bu değişiklikler bulunurluğunuzu ciddi oranda arttıracaktır.

#7 – Yorumlara yanıt yazın

Özellikle abone sayınızı arttırmak istiyorsanız bu çok etkili bir yöntemdir. Videolarınıza yorum atanların yorumlarına cevap yazın, bu sayede o kişi sizin ona değer verdiğinizi anlar ve aklında hiç abone olmak gibi bir düşünce yokken bile size abone olur.

#8 – Çalma Listeleri Oluşturun

Çalma listeleri YouTube’da çok etkilidir ve arama sonuçlarında çıkma ihtimalinizi neredeyse iki katına çıkartır.

#9 – Bloğunuzdan YouTube kanalınıza link ekleyin

Eğer bir blog yazıyorsanız bloğunuzdan YouTube kanalınıza bir link ekleyin. Bloğunuzu beğenen kullanıcılar YouTube kanalınızda görmek isteyeceklerdir.

#10 – İzleyicilere abone olmak için bir sebep verin

Bu alanda malesef biz bir yardımda bulunamayız. Çünki bu neden her kanal için spesifik olabilir, mesela bir oyun kanalıysanız 10,000 abone olunca şu oyunu oynayacağım, veya daha çok video yükleyeceğim gibi vaatlerde bulunabilirsiniz.

avatar
  Subscribe  
Bildir