[Yönetmen] İngmar Bergman kimdir, hakkında bilgi.

1
191

İngmar Bergman bir papazın oglu olarak İsveç-Uppsala’da 1918’de doğdu. Babasının papaz olması ve onu da kendine benzetmeye çalışması kendini oldukça etkilemişti diye düşünüyorum.

Filmlerinde hep dinsel öğeler ön planda oldu… Hatta Winter Light’taki papazı babasıyla özdeşleştirdiği söylenir… Kendisinin söylemesine göre en sevdiği filmi de Winter Light.
Ayırt etmeden tüm filmlerini herkese tavsiye ederim.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Emin Sonmez
Ziyaretçi
Bazı yönetmenlerin filmlerine kötü demek istesemde ne yazık ki bu yönetmen kötüdür diyemiyorum. Bunların en başında da Bergman ve Kubrick geliyor, biliyorum şimdi bir çokları bana kızacaktır ama ne olursa olsun bu yönetmenlerin filmleri beni sarmıyor. Ya da kimbilir belki beni aşıyor. Kubrick’in filmlerini oldum olası sevmem. Bergman’nın ki leri ise hep büyük bir hevesle seyrederim ama hiç bir zaman beni etkilemez. Yalnız Persona filmini anlayacağım diye aynı gün içinde 3 kez üst üste seyrettiğimi bilirim. Ama ya benim kapasitem buna el vermiyor ya da bu film gerçekten bir şey anlatmıyor, cevabım ilki olucak. Yani benim kapasitem el vermiyor. Çünkü… Read more »