[Yönetmen] Alejandro Gonzalez Intarritu biyografisi, filmleri.

0
212

15 Ağustos 1963 Mexico doğumlu Meksikalı yönetmendir. 2007 deki Babel filmi en bilinen filmi olup En İyi Yönetmen Akademi Ödülü’ne ve En İyi Film Akademi Ödülü’ne aday gösterilmesini sağlamıştır. Meksika sinemasının dünyaca ünlü ismidir. Meksikadan Yükselen Güneş lakabını hak etmiştir. Hollywood basamaklarını çabuk çıkmıştır..

En sevdiğim filmi ”Amores Perros”( paramparça aşklar ve köpekler ) 2000 yılında çekilmiştir Mexico City de çekilmiştir. Zaten bu film Cannes da 1i en iyi yönetmen olmak üzere kendisine 2 ödül getirmiştir.

16 yaşında okuldan atılır sonra djlik yapar. Daha sonra da aranılan bir dj iken reklam filmleri çekmeye başlar. Ve sinemaya guillermo arriaga jordan’ın yardımı, teşviki ve gazıyla merhaba der. Babel filmine kadar beraber çalışan ikili bu filmden sonra tekrar beraber çalışmayacakalarını açıklayarak ayrılırlar. Bakalım tek başına çekeceği filmlerde aynı başarıyı yakalayabilecek mi! ayrıca yeni filmlerinde 3ten 1e ( 3 farklı hayattan .. )
döneceği beklenmektedir..

şahsen 3 sayısının uğurlu rakamı olduğunu düşündüğüm Alejandro Gonzalez İnarritu; Amores perros ve 21 gram da da 3 farklı hayatı işlemiştir. 3ün esrarını hala merak etmekteyim…

Ayrıca kendisi Şiddeti sevmediğinden Tarantinodan haz duymadığını belirtmiştir. Farkını ortaya koyduğunu göstermiştir…

Detrás del dinero (1995) (TV)
Timbre, El (1996)
Powder Keg (2001)
11’09”01 September 11 (2002) kısa metrajlı filmleridir.

avatar
  Subscribe  
Bildir