Thomas Henry Huxley’den özlü sözler

0
30

Thomas Henry Huxley’nin sizin için derlediğimiz en popüler ve en güzel özlü sözleri.

Önemli Not:
Eğer okuduğunuz sözler yabancı birine ait ise çevirileri bizim tarafımızdan yapıldığından dolayı, diğer Türkçe çevirilere kıyas ile bizim çevirimizde yorum farkılıkları olabilir!

Thomas Henry Huxley Sözleri


Gerçeklerin öte yanına geçmeyi reddedenler nadiren gerçeğe erişebilirler.
Thomas Henry Huxley


Eğitimin en değerli sonucu belki —ne olursa olsun— istenilen anda gerekli olan şeyi yapabilmektir. Bu öğrenilmesi gereken ilk derstir, fakat insanın yetiştirilmesi ne kadar erken başlarsa, muhtemelen bu onun tam olarak bileceği son derstir.
T. H. HUXLEY


İyi bir eğitim kendimizde bulunduğunu düşündüğümüz büyük iyi ile başkalarında düşündüğümüz küçük iyiyi uzlaştırmaktan ibarettir.
T. H. HUXLEY


Bilim alıştırılmış ve düzenlenmiş sağ duyudan başka bir şey değildir. Akla zıd sayılan gerçekler sebepli hatalardan daha zararlı olabilirler.
T. H. HUXLEY


Mantıksız gerçekler, mantıklı yanlışlardan çok kez daha zararlı olabilir.
Thomas Henry HUXLEY


Bilinende sınır vardır, bilinmeyende sınır yoktur, İnsan aklı, anlaşılmazlığın engin okyanusunda barınacak bir ada sağlar. Her kuşağa düşen görev, bu okyanustaki adaya biraz daha toprak katarak büyütmektir.
T.H. HUXLEY


Belki bütün eğitimin en değerli sonucu yapmaya mecbur olduğumuz şeyi, yapılması gereken zamanda; ve onu ister sevelim, ister sevmeyelim yapmaktır, öğrenilmesi gereken ilk ders budur, belki de hu insanın tam öğreneceği son derstir.
T. HENRY HUXLEY

avatar
  Subscribe  
Bildir