[Oyuncu] Giovanna Mezzogiorno kimdir, hakkında bilgi, filmleri.

1
174

Pek çoğumuzun ferzan özpetek imzalı “karşı pencere” den tanıdığımız güzel aktristen bahsetmek istiyorum biraz. “canım ben oyunculuğuna hayran olduğum için bunları yazıyorum” desem yalan söylemiş olurum ama oyunculuğunun da güzelliği kadar göz kamaştırıcı olduğunu söylemekten çekinmem, eh kendisini tanımaktada fayda var.

19 kasım 1974 te roma’da doğmuş Giovanna. 2 yıl Pariste oyunculuk deneyimi yaptıktan sonra ilk olarak 1997 de İl viaggio della sposa (The Bride’s Journey) ile beyazperdede göründü. Ve bu filmle italyanın yeni yeteneği adı altında 3 ödül aldı. 1998 de ise michele placido’nun yönettiği del perduto amore’de başrol oynadı ve bu filmle de en iyi kadın oyuncu dalında 3 ödüle layık görüldü. Yer aldığı diğer projeler;

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Emin Sonmez Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Emin Sonmez
Ziyaretçi
Emin Sonmez

Hoş bi hanım kızımız

iki filmini izledim: Karşı Pencere ve Son Öpücük…
Son dönem İtalyan sinemasının taktığı konulardan biriydi Son Öpücük ve GM, filme çok yakışmıştı. Zaten o filmdeki eşiyle de (Staffano Accorsi) nişanlıymış.
Karşı Pencere, diğerine göre daha fazla beğendiğim bir film oldu ama yine de çok fazla (en azından beklediğim kadar) güzel bulmamıştım. Aslında ilk izlediğimde bulmuştum da zaman geçip taşlar yerine oturmaya başladığında daha iyi olabilirdi diyor insan.
iki filminde de ortak gördüğüm özellik biraz asabi olması Eee tipik Akdeniz kadını, coşkulu, duygularında abartılı biraz. (Oyunculuğu hakkında tabi )