Öldürmeye Programlananlar – Saldırgan Köpekler Belgeseli

0
121

Köpek soyları dünyadaki en eski etobur ailelerden biridir av konusundaki kusursuzluklarını milyonlarca yıldır bilemektedirler bazen yalnız avlanırlar akrobatık, sıçrayan ve doyumsuz hayvanlar sık sık kardeşleriyle birlikte avlanırlar kendilerinden 10kat daha büyük avları yere indirir ve onları canlı canlı yerler neredeyse 14 milyon yıldır köpek ailesi öldürmeye programlanmıştır.
Antarktıka hariç her kitada yaşarlar Asyada, Afrikada, Kuzey Kutbunda, Güney Amerikada çok iyi tasarlanmış bir yırtıcı olan köpeğin pek çok ölümcül şekilleri vardır.
Ama çok sevdiğimiz köpek soylarının yayılmasına neden olan ve onlara çok benziyen kürttür. Küçük yada büyük çevik olan yada olmayan çalışkan yada sus amaçlı kullanılan her evcil köpek turu kanış lüpüsün yanı gri kurdun torunudur. Belkide avcı toplayıcı olan atalarımızın kurdu sevmesinin sebebi onlara çok benzemesiydi.
Kurtlarda bütün bir grubu doyuracak kadar avı yakalamak için birlikte çalışan yaratıklardır. Günümüze kadar insanlar evcilleştirilmiş köpeklerin kutsal özelliklerini kendi amaçlarına hizmet etmesi için kışkırtmıştır. Dev çoban köpeklerinin bu özelliği bile avlanma içgüdülerinin gelişmiş hali olduğuna inanılır.

avatar
  Subscribe  
Bildir