Nasıl Yakışıklı Olunur – Yakışıklı Olmanın Yolları

0
541

Yakışıklı görünmenin yolları nelerdir?
Her erkek jön aktörler kadar yakışıklı değil elbette. Ama bu konuda elimizden gelebilecek çok şey var.

#1: Özenli Traş Çok Önemli
Kirli bir sakal bir Harley Davidson’ ınız varsa çekici durabilir. Ve evet kimi erkeğe de yakışsa da kadınların ilk tercihi her zaman pürüzsüz bir cilttir.
Neden mi? Çünkü bu kendinize baktığınızın kanıtıdır. Kendine bakmayan bir erkeğin yanındaysa hangi kız durmak ister ki?

İşte yakışıklı olmanın yolları bu küçük ayrıntılar da saklı. Sakal traşınızı en geç 2 günde bir olun. Saçınızı da tercihe göre 2 maksimum 3 haftada bir traş ettirin.

#2: Her Gün Duş Alın
Nasıl yakışıklı olunur sorusuna bu maddeyi eklememek olmazdı. O gün spor yapmış olup olmamanız önemli değil. Her gün duş almayı alışkanlık haline getirin.

Duş alırken saç diplerinize masaj yaparak saçınızı şampuanlayın. Bu şekilde saçınız yumuşar ve istediğiniz şekli vermeniz daha kolay olur.

Yakışıklı olmanın yolları hakkında ufak bir sır: Sakal traşınızı da duştan sonraya bırakın. Sıcaktan ve nemden sakalınız 2 kat daha yumuşak olacak ve böylece traş olmanızda hem daha kolay olacak hem de daha az zamanınızı alacatır.

#3: Yüzünüzü Her Sabah Ve Akşam Yıkayın
Yakışıklı olmanın yolları arasında şu ana kadar ki maddeler arasında en önemlisi bu. Erkekler kızlara oranla çok daha fazla testosteron oranına sahiptir. Bu da yüzde sivilcelere neden olur. Bunun önüne geçebilmek için yüzünüzü temiz tutmalı ve ekstra özen göstermelisiniz.

Bunu yaparken de cilt türüne uygun ürünler kullanın. Bir çok insanın yanakları kuru ve yüzün geri kalanı yağlıdır. Bu yüz cildine sahipseniz, kombinasyon kremler ve cilt bakım ürünleri kullanın.

Eğer yüzünüz yanaklarınızda dahil olmak üzere yağlı bir yapıya sahipse de, kurutucu temizleme ürünlerini kullanın. Eğer yüzünüz gün içinde yağlı bir görünüm veriyorsa da leke giderici losyonlar bunun için birebir.

#4: Ağız Çalkalama Suyu Kullanın
Nasıl yakışıklı olunur sorusuna, elbette her gün 2 kez dişinizi fırçalamanız gerektiğini söylememe gerek yok. Ama peki diş eti sağlığınız?

Hem de dişlerinizi daha uzun süre korumak hem de dişetinizi de koruyabilmek için mutlaka dişinizi fırçaladıktan sonra 20 saniyenizi ağız çalkalama suyuna ayırın. Colgate in çok güzel ürünleri var bunun için. Hem ağız kokusu için de çok gerekli bir şey.

#5: Saç Modelinizi Bulun
Kendi tarzınızda ünlü kişilikleri araştırın. Google da bir çok resim bulabilirsiniz bunun için. Bunu yaparken yüz tipinizi de hesaba katmalısınız mutlaka.

#6: Öz güvenli Bir Vücut Duruşunuz Olsun
Yakışıklı olmanın yolları, kişisel bakım dışında bir çok şeyide kapsıyor. Ve yakışıklı olmak ve yakışıklı görünmek için vücut diliniz büyük bir öneme sahip. Sanki gittiğiniz yerin sahibimiymiş gibi rahat ve özgüvenli yürüyün. Bir çok erkek sosyal ortamlarda ve özellikle kadınlarla konuşurken heyecanlansa da bunu belli etmedikleri için özgüvenli görünüyorlar.

Siz de bu konuda doğru bilgiler ve teknikler öğrenerek diğer erkeklerin bir adım (hatta bilginize göre onlarca adım) önünde olabilirsiniz. Örneğin en sık yapılan hatalardan birisi, bir kızla konuşurken ona doğru eğilmektir. Bunu nadiren yapabilirsiniz ama kız arkasına yaslanmış dururken siz ona eğilerek konuşursanız, bu onun ilgisini çekmeye çalıştığınız anlamına gelir kız için ve sosyal değeriniz de düşer böylece. Arkanıza yaslanın ve gür ve net bir ses tonuyla konuşurken. Diğer erkeklerin büyük bir çoğunluğu bu rahatlığı gösteremediği için onun gözünde farklı bir yeriniz olacak.

#7: Gülümseyin
Bunu çok nadiren yapıyoruz nedense. Ama nasıl yakışıklı olunur sorusuna gülümsemek kadar basit bir cevap olamaz her halde.

Tabi sırıtmayın ya da gülmeyin. Gülümseyin ve hayata karşı pozitif bir tutumunuz olsun, şikayetçi olmayın her şeyden. Negatif birinin yanında kimse durmak istemez. Hem kendi hem de diğer insanların hayat enerjisini yükseltmek için bugünden itibaren, ilk başlarda zorlama bile gelse gülümsemeyi bir alışkanlık haline getirin.

#8: Kadınları Etkilemenin Sırlarını Öğrenin
Yakışıklı olmanın yolları arasında bilmemiz ve kendimizi geliştirmemiz gereken daha pek çok konu ve sır var. Kadın erkek ilişkileri gayet eğlenceli bir konu olmasına rağmen bir o kadar da ciddi bir konu. Bu yüzden, doğru kişiden doğru eğitime ihtiyacımız var.

avatar
  Subscribe  
Bildir