Küba ekonomisi, vize, tarihi, uçakla kaç saat, nerede bulunur, iklimi, para birimi, başkenti.

0
357

Atlas okyanusuyla Karaipler denizi arasında bir ada ülkesi. Yüz ölçümü 110,000 km/kare, nüfusu yaklaşık olarak 12 milyon, başkenti Havana.

Küba uçakla kaç saat?
İstanbuldan Paris aktarmalı olarak başlıyor genellikle yolculuk bu ülkeye. Küba bize oldukça uzak ülkelerden git git bitmek bilmiyor yolculuk. Aktarma sırasındaki beklemelerle birlikte yaklaşık 16 saatte ulaşılıyor Küba’nın başkenti Havana ya.

Dünyada en az Türkün yaşadığı ülkelerden Küba. Türk büyükelçiliği çalışanlarıda dahil olmak üzere 10 civarında Türk yaşıyor ülkede. Kübada yaşayan Türk sayısı az, ancak her yıl Kübaya gelen Türk sayısı ülke uzak olmasına rağmen fazla. Kübayı yılda yaklaşık 20,000 Türk turist ziyaret ediyor.

Küba vize istiyor mu?
Türk vatandaşlarına vize uyguluyor küba.

Küba nerede bulunur
Küba Amerika birleşik devletleri topraklarına çok yakın bir ada ülkesi, o kadar yakın ki 150 km sonra Florida sahillerine ayak basabiliyor insan.

Küba politik durum ve tarihi.
Ülke sosyalizimle yönetiliyor ve Komünist parti iktidard,a sosyalizmin kuralları işlediğinden her şey devlete ait, özel mülkiyet yok, düşünün Marketler, Taksiler, Oteller, Seyahat acentaları, aklınıza gelen her şey devletin. Araç kiralama şirketleri bile devlete ait ülkede neredeyse herkes devlet memuru.

Küba’nın Ekonomisi
Kübalı vatandaşlar 15 dolar maaş alıyorlar, polis ve doktorların maaşıysa biraz daha yüksek 40 dolar. Ailelerin geçimlerini sürdüre bilmeleri için her ay devlet tarafından karneyle Pirinç, Fasulye, Yumurta, Şeker ve Süt gibi yiyecek yardımları yapılıyor. Ülkede dilenmek yasak bu yüzden caddelerde ve sokaklarda çok fazla dilenen insan göremiyorsunuz çünkü dilenmenin cezası hapis.

Küba’nın İklimi Nasıldır?
Yaz kış Küba sıcak bir ülke.

Küba’da kullanılan para birimi
Kübada iki çeşit para kullanılıyor turistlerin kullandığı convertable peso ve daha çok yerli halkın kullandığı farklı bir para birimi.

avatar
  Subscribe  
Bildir