Demokratik Kongo cumhuriyeti hakkında bilgi.

0
348

Kongo cumhuriyeti nerede, Kongo cumhuriyeti uçakla kaç saat?
Orta Afrika da bir ülke eski ismi Zaire. Toprak bakımından Afrikanın üçüncü büyük ülkesi 2,345,000km/kare yüzölçümü var nifusu 70,000,000 başkenti Kinşasa eski bir Belçika sömürgesi. İstanbul dan uçakla çekildiğinizde önce 5 saat bir yolculuk yapıp Fas Kasablanka ya iniyorsunuz, 4 saat bekledikten sonra başka bir uçakla tekrar havalanıp 8 saat daha yolculuk yapıyorsunuz ve en sonunda demokratik Kongo ya geliyorsunuz. Aktarma sırasındaki beklemelerle birlikte İstanbuldan yola çıktıktan yaklaşık 20 saat sonra anca ulaşılınıyor bu ülkeye.

Kongo cumhuriyeti vize
Türk vatandaşları bu ülkeye girmek için vize almak zorundalar. Demokratik Kongo vizesi Türkiye de 100 avro karşılığında bu ülkenin fahri konsolosluğundan alınabiliyor. Geçmişinde çalkantılı günler geçiren ve çok ciddi anlamda karışıklıklar yaşayan büyük iç çatışmalara sahne olmuş ülke yavaş yavaş kendini topralamaya çalışıyor.

Kongo cumhuriyeti coğrafi özellikleri
Tropikal bir iklimi var demokratik Kongo cumhuriyetinin sıcak ve nemli bir iklime sahip yaz kış sıcaklık 30 derece civarında dolaşıyor. Yemyeşil bir bitki örtüsü var, ülkenin neresine giderseniz gidin her yer yeşillik.

Kongo cumhuriyeti resmi dili nedir?
200 ün üzerinde farklı kabile yaşıyor demokratik Kongo cumhuriyetinde. Her kabilenin de kendi dili var. Fransızca resmi dili bu ülkenin 4 tanede büyük kabile dilleri var Lingala, Kıkongo, Çiluva ve Svahili olmak üzere kısacası Kongo dilleri ve kabileleri bol olan bir ülke.

Kongo cumhuriyeti başkenti
Başkent Kinşasa demokrtatik Kongo cumhuriyetinin en büyük şehri nifusu yaklaşık 12milyon civarında nifus bakımından Afrikanın üçüncü büyük şehri Lagos ve Kaireden sonra. Şehrin en meşhur bulvarı da 30 haziran bulvarı.

avatar
  Subscribe  
Bildir