Kızla nasıl iletişime geçilir?

0
312

Bir kızla nasıl konuşulur hakkında doğal görünüm ve çekicilik çok önemlidir ancak erkekler genel olarak kızlarla konuşabilme konusunda maalesef ön yargılı dırlar. Çoğu erkek oldukça yakışıklı ve alımlı olmasına rağmen kızlarla konuşmaya çekinmektedir. Çünkü kendi özelliklerinin farkında değildirler. Çevrenize baktığınızda belki de sizden çok daha az çekiciliğe sahip erkeklerin çok güzel kızlarla flört ettiğini görebilirsiniz. Bu sizde garipseme ve şaşkınlık yaratabilir. Fakat bu konuda bilmediğiniz belli başlı konular bulunmaktadır.

Bir kızla nasıl konuşulur?
Evet, ilk olarak bu soru üzerine yoğunlaşalım. İlk olarak çekiciliğinizin tanışacağınız kız üzerinde oluşması gerekmektedir. Bu aslında öyle çok zor bir iş de değildir. Çünkü dönüp etrafınıza baktığınızda.. hatta kendi çevrenizde bile oldukça güzel kız arkadaşı olan birçok arkadaşınızı göreceksiniz. Onlara sorduğunuzda durumu aslında onlarda tam olarak bilmezler. Bir kızla nasıl konuşulur konusunda öncelikli olarak öğrenilmesi gereken doğal davranmanızdır. Doğal davranmak sizi her zaman için ön planda tutacaktır. Bu sebepten ötürü doğal davranan erkekler çok daha avantajlı olmaktadır. Fakat doğal davranmak bir kızla tanışma anlamında yeterli değildir. İlişkinizin ilerleyen safhalarında yapmanız gereken hal ve tavırlar olacaktır.

Bir kızla Nasıl Konuşulur | Gözlemleme ve Cesaret Kavramları

Bir kızla nasıl konuşulur konusuna giriş yaparken doğal olarak çekinmemeniz sizin karakterinizin güçlü olduğunun göstergesidir. Kızlar sizin düşündüğünüz gibi düşünmezler, kendileri ile konuşabilecek doğal ve cesur erkekleri sevmektedirler. İlk adım olarak doğal davranmanız gerektiğinden bu yüzden bahsettim. Bu konuda inceleme yapmanız en doğru yöntem olacaktır. Çünkü inceleme yapmanız ve yaptığınız incelemeyi kendiniz için uygulayabiliyor olmanız bu işte başarılı olmanız adına oldukça önemlidir. Bu yüzden çevrenizde bulunan ve bir kızla nasıl konuşulur konusunda oldukça iyi yeteneklere sahip olan erkeklerin davranışlarını incelemeniz size artı bir deneyim kazandıracaktır. İncelemeleriniz sonucunda not almanız ve tekrar tekrar aklınıza yerleştirmeniz gereken belli başlı davranışlar ses tonu, konuya giriş şekli, doğal davranması, konuşma sırasındaki el ve mimik hareketleridir. Bu hareketlerin bir kızla tanışırken nasıl yapıldığını uygulamalı olarak görürseniz işiniz çok daha kolaylaşacaktır.

Genel olarak cesaretli olmanız bu işte başarılı olmanız adına çok önemlidir. Yani doğal davrandığınız ve donup kalmadığınız sürece bir kızla nasıl konuşulur konusunda çok fazla yardıma ihtiyacınız olmayacaktır. Tecrübe bu konuda en önemli anahtarlardan birisidir. Dolayısı ile bu işte başarısız olan çoğu insan neden başarısız olduğunu bile bilmezler çünkü denememişlerdir. Bu yüzden doğal davranarak yapacağınız her deneme size tecrübe kazandıracaktır. Kızlarla iletişimi kuvvetli olan insanlar genel olarak doğal davranmaktadırlar. Aslında yaptıkları bu davranış şekli edindikleri tecrübelerden gelir. Bir kızla konuşmaya başladıkları anda nasıl tepki vermeleri gerektiğini tam anlamıyla bilirler. Bu sayede bir kızın vereceği tepkiye karşı anlamsız bakma yerine gereken tepkiyi saniyesinde vererek kızın gönlünü kazanmayı her zaman bilmişlerdir. Bu açıdan bu konuda hem bilgili hem de tecrübeli olmanız bu işin olmasa olmazlarındandır. Çoğu erkek şimdiden “Bunu yapmak aşırı derecede zor, kız bana bir şey söylediğinde susup kalıyorum.” demeye başladı bile fakat bu konuda tercih yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde başarılı olamayacağınızı üzülerek söylemeliyim.

Hangi Tarafta Olacağınıza Karar Verin

Seçmeniz gereken iki taraf olacaktır. Ya hayatınızın tamamını kendi halinizde yalnız ve üzülerek geçireceksiniz ki bunu eminim hiçbir erkek istemeyecektir. Kendinize olan özgüveninizi toplayarak, deneme yaparak doğallık ve tecrübe kazanarak başarı elde edeceksiniz. Yani üzülen veya sevinen tarafta olacağınız sizin kararınıza bağlıdır.

Unutmamanız gereken en önemli kural çekicilik sizin hal ve hareketlerinizle kazanılır. Bir kızla nasıl konuşulur konusunda sizin hal ve hareketleriniz emin olun dış görünüşünüzden çok daha önemlidir.

avatar
  Subscribe  
Bildir