İtalya ekonomisi, resmi dili, dinler, uçakla kaç saat, insanları, başkenti.

0
356

İtalya hakkında kısa bilgi, yüz ölçümü, nüfusu, nerede bulunur.
Akdeniz’in içlerine doğru uzayıp giden bir ülke. Yüz ölçümü 301,230 km/kare, nüfusu 58,000,000 milyon başkenti Roma. Çizme şeklindeki yarım adanın komşuları Avusturya, Fransa, Vatikan, San Marino, Slovenya ve İsviçre. Upuzun sahillere sahip italya sahillerinin toplam uzunluğu 7,600 km. Alp dağlarından Sicilya adasının güneyine kadar uzanıyor italya.
Fransa ve İspanyayla birlikte dünyada en çok turist çeken ülkelerden.

İtalya uçakla kaç saat?
İstanbul – Roma arası uçakla yolculuk çok kısa 2 saat 5 dakika sonra hedefinize ulaşıyor ve inişe geçiyorsunuz.

italya’nın başkenti neresidir?
Dünyanın en ünlü şehirlerinden biri, Roma bu ülkenin başkenti. Gladiyatörlerin dövüştürüldüğü insanların arslanlara atıldığı ve parçalattırıldığı farklı bir dünya burası. Moda, futbol, pizza, makarna ve birbirinden lüks araçların ülkesi italya.

İtalya ekonomisi hakkında bilgi
Dünyanın altıncı büyük ekonomisine sahip. Ülkenin resmi dili İtalyanca en iyi italyancayı Toskana ve Umbria bölgesi konuşuyor, ülkede İspanyolca, Portekizce ve Romence İtalyancaya yakın bir dil zaten hepsi Latin kökeninden geliyor.

italyanlar nasıl insanlardır?
Çok rahat bir millet italyanlar işlerinde hiç acele yok. Aile unsurunun çok önemli olduğu ülkelerde İtalya karakteristik Akdeniz insanı özelliklerini taşıyorlar, özellikle ana oğul arası saygı ve sevgi çok dikkat çekiyor toplumda. Erkek çocuklar annelerine daha çok bağlı evlenene kadar ailesinin yanında kalıyor çocuklar, hatta evlendikten sonra bile annesinin evinde yaşayan İtalyan erkekler var bizdeki kaynana figürü bu toplumdada ağırlığını sürdürüyor.

italya daki dinler
Ülkenin 90%i Hristiyan katolik, nifusun geriye kalanıysa protestan, Müslüman ve Yahudilerden oluşuyor.

avatar
  Subscribe  
Bildir