İSAAC NEWTON’den özlü sözler

0
39

İSAAC NEWTON’nin sizin için derlediğimiz en popüler ve en güzel özlü sözleri.

Önemli Not:
Eğer okuduğunuz sözler yabancı birine ait ise çevirileri bizim tarafımızdan yapıldığından dolayı, diğer Türkçe çevirilere kıyas ile bizim çevirimizde yorum farkılıkları olabilir!

İSAAC NEWTON Sözleri


Bilim, bizi bugünkü bilimin dar çerçevesinden çıkarıp, bilim üstüne getirdiği an tam bilim olur.
İSAAC NEWTON


Fiziksel dünya algılanan bir dünyadır, fakat onun nitelikleri niceliklere döndürülüp matematiksel yasalara çevrilebilir.
sir. İsaac newton


Bilimsel çalışma, hareketin görüntülerinden doğanın kuvvetlerini keşfetmek, bu kuvvetler yardımıyla diğer olayları açıklamaktır.
Sir İsaac NEWTON


Bilim yalnızca doğanın matematiksel davranışını ortaya koyan yasalardan oluşur.
Sir İsaac NEWTON


Evren matematiksel yapıdadır. Bilimin konusu olan doğa, matematiksel niteliklere sahip, bölünmez küçük parçacıklar olan atomlardan yapılmıştır. Doğada meydana gelen tüm değişiklikler bu atomların birleşmesi, ayrılması ve hareketlerinden oluşur.
Sir İsaac NEWTON


Bir bilgin, ya hiçbir yeni şey ileri sürmemeye ya da, bu yeniyi savunabilmek için onun kölesi olmaya karar vermek zorundadır.
NEWTON


Dünya beni nasıl görecek bilemem … Fakat ben kendimi, keşfedilmemiş kocaman bir gerçekler okyanusu önünde, kıyıda oyalanan arada bir ya daha yumuşak bir taş ya da güzel bir deniz kabuğu bulan bir çocuk gibi görüyorum.
NEWTON

avatar
  Subscribe  
Bildir