Bebeklerde araba tutmasına ne iyi gelir?

0
111

Çocuklarda araba tutması nasıl geçer?
Çocuk, bazen yolculuktaki taşıt tutmaları yüzünden anne ve babasını zor durumda bırakır. Taşıttaki hareketler bir kararda olmaz. Frenleme, gazlama, uzunlamasına ve yanlamasına sallanma hoyratça araba kullanma, duygun bir çocuğu hasta etmeye yeter, özellikle 3 ila 10 yaş arasındaki çocukları rahatsız eden “Ochopathie” (Kara taşıtlarındaki tutma, rahatsızlık) ği yenmek için her zaman tıpsal tedavilere başvurmak gerekmez. Süt bebeği, bu rahatsızlığa pek uğramaz. Bu da kuşkusuz onun yatar durumda, yani uzanmış olmasındandır. Gerçekten çocuğun sadece camdan bakarak manzaranın geçişini, (özellikle geriye doğru) seyretmesi rahatsızlığın meydana gelmesini kolaylaştırır. Kapalı bir ortam (bütün camlar kapatılmış durumda), aşırı bir sıcak, motordan gelen kokular, sigara dumanı aynı şekilde iç bulantılarına yol açabilirler. Temiz hava, bazen, rahatsızlıkları dindirmeye yeterli olabilir.

öteki etmenler: boş ya da çok dolu bir mide, sinirli bir durum, korku, yorgunluk, uykusuzluk ve hatta sadece beraberinde oturan kişinin hasta olması hali. Araba tutması yalnız buna anık (istidatlı) kişilerde ve değişken olarak da (her zaman değil) elverişli koşulların birleşmesi durumunda meydana gelir.

Araba tutmasına karşı, eczacılıkta, hepten güvenilebilecek özel ilaçlar bulunmakta olup, hareketten yarım saat önce almak yeterlidir. Genel kural olarak, arabayı düzenli ve yumuşak bir biçimde kullanmalı, ve çocuğu oyuncak ve resimlerle oyalamalıdır.

Kimler Neler Demiş?

Bildir
avatar