Barkın Bayoğlu [Altın Elbiseli Adam] kimdir, biyografisi, hayat hikayesi (1975~2017)

0
279

Barkın Bayoğlu, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul’da başladığı ilkokula, ailesinin İngiltere’ye göç etmesi ile orada devam etti. Belçika’da siyasal bilimler okuyan Barkın Bayoğlu, Türkiye’ye geri döndüğü vakit Bilgi Üniversite Siyasal Bilimler ve Uluslar Arası İlişkiler Bölümü’ne devam etti ve buradan mezun oldu. Bilgi Üniversitesi’nin ilk mezunlarından olan Barkın Bayoğlu, 1998’de dördüncülük ile mezun oldu.

Barkın Bayoğlu’nun motorsiklete olan ilgisi ilkokul zamanlarına dayanıyor. İngiltere’de gittiği fuarda motorsiklet sevdası başlayan Barkın Bayoğlu, ilk motorsikletine lisede sahip oldu.

Barkın Bayoğlu, 2000’li yıllarda Telsim’de eğitmen olarak çalışmaya başladı. Daha sonra bir ara Kazakistan’da çalışan Barkın Bayoğlu, burada çalışması sonrası biriktirdiği para ile oto sanayi’de kendisine bir atölye satın aldı. Bu atölyede çevresindekilerin söylediklerine kulak tıkayan Barkın Bayoğlu, ilk motorsikletini bir scooter’den bir chopper’e dönüştürdü.

Barkın Bayoğlu, askerlik için gittiği Afganistan’da barış gücünde gönüllü olarak çalıştı. Askerden döndükten sonra ise İki Teker dergisinde motorsiklet test ve editörü oldu. Dergiden istifa etmesi ile Oto Haber dergisinde çalışmaya başladı.

Bayoğlu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü geçip Beşiktaş ayrımına girdiği sırada, ters istikamette duran otomobilden inip önüne atlayan yayaya çarparak hayatını kaybetti.

avatar
  Subscribe  
Bildir